What's new

Çay Bahçesi

voltaire.. is that you?
Voltaire without manners :) it's a good quote though

Let all of the ideologies represented even if they are extreme like Nazism or Islamism. Let the stronger ideology take over but don't let it suppress other ideas like in the Hitler Germany or Stalin SU... how many people did NKVD kill because they were suspected "counter revolutionaries"? A fucking lot.

No matter how dumb how inferior an ideology is, it's not a crime to follow it. People shouldn't get hurt because of it.
can we appoint LegionnairE as the INT'L MOD for sometime and soooo he can take his revenge from Kaan :devil: sounds fun to me!!!
You're so evil, I like you :D

Last edited:
Bazen yanlışlıkla Facebook ta siyasi bir resim veya videonun altındaki yorumlara bakınca bu ülkeyle ilgili bütün umutlarımı kaybediyorum, demin bi yorum gördüm, kızın biri yazmış "din üzerinden prim elde ediyorlar, din ile devlet işleri ayrıdır" , bunun altına yemin ediyorum yüzlerce yorum yazılmış kızın ne sürtüklüğü kalmış ne orospuluğu, yok din herşeymiş yok kız dinsiz şerefsizmiş, dinsiz adam vatan sevemezmiş, yok dinsizler defolsa ülke cennet gibi olurmuş, dinsizler yahudi dölüymüş falan filan böyle yüzlerce yorum atılmış, ulan memlekette gerçekten bu kadar kafasız adam var mı ?

Bazen yanlışlıkla Facebook ta siyasi bir resim veya videonun altındaki yorumlara bakınca bu ülkeyle ilgili bütün umutlarımı kaybediyorum, demin bi yorum gördüm, kızın biri yazmış "din üzerinden prim elde ediyorlar, din ile devlet işleri ayrıdır" , bunun altına yemin ediyorum yüzlerce yorum yazılmış kızın ne sürtüklüğü kalmış ne orospuluğu, yok din herşeymiş yok kız dinsiz şerefsizmiş, dinsiz adam vatan sevemezmiş, yok dinsizler defolsa ülke cennet gibi olurmuş, dinsizler yahudi dölüymüş falan filan böyle yüzlerce yorum atılmış, ulan memlekette gerçekten bu kadar kafasız adam var mı ?
Welcome to the club

@Nihonjin1051

Can you suggest me a made up Sengoku era name ? I want to roleplay an era fitting character in my new game in Gekokujo mod :D

The only games I'm looking forward to this year are Destiny, Star Fox and Super Smash Brothers

I stopped caring about new games as my pc and laptop are quite old and not going to be replaced in near future :D

A Lannister always pays his Zakat.
10410798_797126940322020_1523037250074202617_n.jpg

Back
Top Bottom